V sobotu 16. července se na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště konal další – třetí závod letošního seriálu Czech Drag Serie – Mezinárodní mistrovství a přebor ČR dragsterů a závod evropské Super Twin Top Gas Serie

Mezi propršenými dny byla tato sobota jediný slunečný den !!! Třídy speciálů byly perfektně obsazené, opět padlo několik osobních rekordů. Poprvé mohli diváci vidět na Hoškovickém letišti zástupce třídy Junior Dragster Cars, kterým říkáme s nadsázkou Junior Top Fuel. Zároveň byl tento závod zařazen do seriálu evropské Super Twin Top Gas Serie a tak jsme mohli na letišti vidět také třídu velkoobjemových dvouválcových speciálů !!!

Jezdci absolvovali tři kvalifikační jízdy a po slavnostním představení jezdců začal hlavní eliminační závod.

Ve třídě Teenager Dragster v sobotu exceloval Daniel Kargl. Finálová jízda mu však nevyšla tak, jak si představoval a vítězný  pohár z Hoškovic si odvezl ve třídě Teenager Dragster Jan Fric.  Ve třídě National Dragster  po delší odmlce startoval opět Lukáš Úbl. Přijel, zajel a zvítězil !! Z finálového  česko-německého duelu Janek Severa (Suzuki TL) x Jörg Braune (HD) ve třídě  Modified Street Twin si vítězný pohár odvezl německý jezdec Jörg Braune.

Největší boje o vítězství se odehrály  ve třídách speciálů. Ve třídě Super Street Bike vyhrál  česko-německé finále  Tomáš Čížek na stroji Kawasaki ZX12R přeplňované „rajským plynem“. Tomáš svými výkony ukazuje, že má velmi dobře našlápnuto k titulu „Mistr ČR“ !!!   Stejný česko-německý duel se zatajeným dechem sledovali diváci ve třídě Competition Dragster. V této třídě startují stroje o výkonu kolem 500 „koní“ !!!  Duel Jan Kouba (KDF ZZR1400 turbo) x Markus Laur (Suzuki 1400 turbo) vyhrál časem 8,1s na ¼ míle Jan Kouba !!! Také Honza Kouba se každým závodem přibližuje titulu „Mistr ČR“ !!!

Třídě Super Twin Top Gas startovali jezdci Frederik Kirkhoff Shack z Dánska, Lars Birch Andersen z Dánska, Miia-Maria Väpsälainen z Finska, Jan Malmberg ze Švédska a Herman Jolink z Holandska. Jízdy s časy pod 8s nominovaly Frederika na pozici prvního jezdce v kvalifikaci.  Ve finále se ale nakonec utkali Herman Jolink a Jan Malmberg, který byl svými rychlými jízdami kolem 7,9s  velký adept na vítězství. Ve finálové jízdě ho zklamal stroj a vítězství si z Hoškovic  odvážel šťastný Herman Jolink.

Velmi zajímaný byl také amatérský závod Public Bikes, Public cars a Harley Davidson Cup. Startovalo 26 jezdců a  Petr Novák pokořil svůj osobní čas a dostal se se svou „šestistovkou“ pod hranici 10,5s !!!

Nejen jmenovaným, ale i všem ostatním patří velká gratulace!!!!

 

Výsledky 40. Drag Day –  závodu Czech Drag Serie – Mezinárodního Přeboru ČR a Mezinárodního mistrovství ČR

National Dragster 600: 1. Lukáš Úbl, 2. Michal Ponca,  3. Petr Synáček;  Výsledky:  National Dragster

Teenager Dragster 125: 1.  Jan Fric, 2. Daniel Kargl, 3. Kateřina Štíchová;  Výsledky: Teenager Dragster 125

Modified Street Twin: 1. Jörg Braune (D), 2. Janek Severa;  Výsledky: Modified Street Twin

Super Street Bike: 1. Tomáš Čížek, 2. Martin Bleicher (D),  3. Dirk Scholz (D);  Výsledky: Super Street Bike

Competition Dragster: 1. Jan Kouba, 2. Markus Laur (D), 2. Pavel Bajer; Výsledky: Competition Dragster

Super Twin Top Gas : 1. Herman Jolink, 2. Jan Malmberg, 3. Frederik Kirkhoff Schack; Super Twin Top Gas

Průběžné pořadí Mezinárodního Mistrovství ČR  a Mezinárodního Přeboru ČR dragsterů

Průběžné výsledky Czech Drag Serie 2016

 

Výsledky amatérského závodu  – Public

Public bikes do 750ccm

Public bikes nad 750ccm

Public bikes Woman

Harley Davidson Cup

Public Cars

Celkové průběžné výsledky Public 2016  – PUBLIC2016

Výsledky finálových jízd všech tříd – MEZ PČR, MEZ MČR, Public :   Finálové jízdy

Všechny časy  (all times) : Všechny časy (All Times)

 

Jan Kouba